Szwedzka blacha Prelaq produkcji SSAB, to wyróżniająca się klasa produktów o znaczącym wolumenie sprzedaży. Blacha Prelaq jest materiałem standardowo stosowanym na całym świecie jako okładzina dachów oraz ścian budynków. Charakteryzuje się wieloma zaletami, o których przekonało się dziesiątki tysięcy Naszych klientów. Szwedzkie blachy cechuje niespotykana elastyczność oraz wytrzymałość na wilgoć. Odpowiedzialny jest za to rdzeń stalowy z wysoką zawartością żelaza, odpowiedni proces wytworzenia, z reguły wyższa niż zadeklarowana ilość cynku oraz powłoka lakierniczna. Blachy szwedzkie charakteryzuje niezmazywalny nadruk, który umieszczony jest pod zabezpieczającym lakierem epoksydowym. Blachy Prelaq dostępne są w czterech powłokach organicznych.

Poliester matowy (10 lat gwarancji) – matowa powłoka przypominająca draskę zapałek, zwierająca śladowe ilości piasku kwarcowego, który pochłania promienie świetlne oraz zwiększa wytrzymałość na zarysowania. Powłoka z natury podatna na gromadzenie się mchu w specyficznych lokalizacjach, który należy usuwać przy konserwacji dachu. Standardowa grubość lakieru to 30 µm.

NOVA STANDARD (30 lat gwarancji) – wyjątek w gamie dostępnych na rynku powłok grubowarstwowych. Powłoka NOVA to lakier nowej generacji i aż 50 µm lakieru z dodatkiem ziaren polimerowych zwiększających odbicie światła.

NOVA MATOWA (30 lat gwarancji) – zmodyfikowana wersja wyróżniająca się matową powierzchnią uzyskaną dzięki ceramicznym wypełniaczom z identycznymi walorami technicznymi i jakościowymi.

Blacha Prelaq z powłoką NOVA jest lepsza, ponieważ:
» ma dwa razy grubszą warstwę lakieru niż standardowa blacha
» jest dużo mniej podatna na korozję
» ma zwiększoną odporność na wilgoć
» posiada promieć gięcia aż 1T (szczególnie istotny przy wyginaniu obróbek dekarskich)
» ma lepszą wytrzymałość na uszkodzenia mechaniczne
» ma trzy razy dłuższą gwarancję – 30 lat
» inwestycja jest niewiele droższa (różnica na dachu wynika tylko z ceny arkuszy blachy)